سيل القایی

واژه سيل کردن يا همان پلمپ کردن (آب بندی کردن) به روش سیل القایی توسط واشرهای آلومينيومی براي بسته بندي محصولات آرايشی و بهداشتی، دارويی (خشک مانند انواع قرص، کپسول و پودر وانواع مختلف داروهای مايع)، کشاورزی، مواد غذايی، آشاميدنيها، محصولات شيميايي از قبيل سموم، قرصها، کپسولها، پودرها و مايعات بکار مي رود. واشر یا فويل آلومينيومی که در اين روش مورد استفاده قرار مي گيرد بنا به نوع مصرف، نوع محصول، جنس طرف مورد بسته بندی و ….از چندين قسمت مجزا تشکيل شده است. آين واشرهای آلومينيومی برحسب نياز ممکن است از سه، چهار یا تعداد بیشتری لايه های مختلف تشکیل شده باشند. برای پلمپ نمودن ظروف پلاستیکی پت (PET) یا پلی اتیلن (PE) باید ظرف دارای درب پیچی پلاستیکی بوده، داخل درب یک واشر سیل القایی تک لایه، مقوادار یا فوم دار جاگذاری شده باشد و از یک دستگاه دستی یا اتوماتیک القایی برای انجام عمل القا و پلمپ ظرف استفاده نمود. به طور قطع استفاده از واشر سیل القایی یکی آسان ترین روش های ایجاد اطمینان در خریداران و مصرف کنندگان محصولات مختلف می باشد. بدون شک یکی از مهمترین دغدغه های تولید کنندگان انتخاب بسته بندی مناسب محصول می باشد. بسته بندی محصول باید شکیل، زیبا و نیز مطمئن باشد. مطمئن هم به لحاظ اطمینان از عدم نشت محصول حین حمل، انبارداری و فروش و همچنین حفظ تازگی محصول و همزمان از بین بردن احتمال و امکان دست بردن و تغلب در محصول بسته بندی شده. برای این منظور محصولات و روش های متعددی طراحی و تولید شده اند که یکی از بهترین، موثرترین، مطمئن ترین و در عین حال ارزانترین روش استفاده از واشر سیل القایی می باشد.

مزایای استفاده از آلیومینوم سیل

استفاده از روش سیل القایی دارای مزایای بسیاری است و همین مزایا مشوق تولیدکنندگان بسیاری در سرتاسر دنیا برای استفاده از این شوه برای پلمپ ظروف محصولات مختلف می باشند. بطور خلاصه مزایای استفاده از آلومینیوم سیل به شرح زیر می باشد:

  • سهولت استفاده
  • قیمت اقتصادی
  • سرعت بالا
  • از بین بردن احتمال نشت محصول
  • حفظ تازگی محصول (افزایش چشمگیر مدت زمان ماندگاری محصول)
  • از بین بردن امکان دستکاری یا تقلب در محصول
  • بالا بردن اعتماد مصرف کنندگان
  • امکان استفاده با طیف وسیعی از ظروف (پت، پلی اتیلن، پلی پروپیلن، شیشه..)
  • امکان چاپ نام برند، لوگو یا شعار تبلیغاتی روی واشرهای آلومینیومی

برای استفاده از آلومینیوم سیل می بایست از دستگاهی بنام دستگاه سیل القایی که دارای انواع مختلفی می باشد استفاده نمود. برای کارگاه های کوچک و یا شرکت هایی که نیاز به استفاده از فویل سیل در قسمت آزمایشگاه خود دارند دستگاه دستی (پرتابل) و برای شرکت هایی که نیاز دارند این دستگاه روی خط تولید آنها نصب گردد نوع نیمه اتوماتیک یا فول اتوماتیک توصیه می گردد. دستگاه سیل القایی معمولاً جزو آخرین دستگاههایی است که در میر خط تولید کارخانه نصب شده و به پلمپ و درزبندی ظروف محصولات کمک نموده و مشکل نشتی و تقلب را رفع می نماید.

در صورت نیاز به دریافت قیمت و یا اطلاعات بیشتر ور خصوص واشر سیل القایی مناسب می توانید با پرسنل فروش و فنی ما از طریق تلفن، ایمیل و یا واتسپ در تماس باشید.