سیل القایی پلی اتیلن (PE)

همانطور که از نام این محصول ” سیل القایی پلی اتیلن (PE) ” پیداست از این محصول برای پلمپ و آب بندی ظروف پلاستیکی پلی اتیلنی که به اختصار (HDPE) نیز نامیده می شوند استفاده می گردد. از دهه ۷۰ میلادی گرایش به استفاده از ظروف پلاستیکی برای بسته بندی انواع محصولات از طرف تولیدکنندگان افزایش چشمگیری یافت به طوری که ظرف کمتر از یک دهه تقریبا هر محصولی از موادغذایی گرفته تا لبنیات، نوشیدنی های گازدار و معمولی، عسل، انواع سس های کچا و سالاد داروهای گیاهی و شیمیایی، سموم و آفت کش، روغن موتور و روا کننده های صنعتی و خلاصه هر محصولی که به ذهنتان برسد در این ظروف بسته بندی شد.

یکی از نکات اساسی هنگام بسته بندی حفظ اصالت محصول تا زمان مصرف می باشد. اینجا بود که جای خالی واشرهای سیل القایی پلی اتیلن (PE) به خوبی احساس شد و تولید کنندگان محصولات بسته بندی اقدام به تولید واشری برای پلمپ و درزبندی ظروف پلاستیکی نمودند. این واشرها در چند نوع فومدار، مقوادار و تک لایه تولید شده و هر یک مناسب بسته بندی محصولاتی خاصی می باشند.

فویل سیل فومدار، مقوادار یا تک لایه

نوع فومدار این محصول (فویل سیل الومینیومی سیل القایی)  اغلب برای محصولات مایعی که پس از باز شدن پلمپ نیاز به اب بندی مجدد دارند استفاده می گردد. در واقع برخی محصولات هستند که مصرف در بیش از یک نوبت صورت می پذیرد و مصرف آنها شامل گذشت زمان می گردد. تولید کنندگان تمایل دارند که مصرف کننده بعد از باز نمودن سیل القایی پلی اتیلن (PE) از روی ظرف همچنان امکان آب بند نمودن ظرف خود را تا نوبت مصرف بعدی داشته باشد. اینجاست که واشر فومی که قبلا همراه آلومینیوم سیل داخل درب قرار گرفته در درب باقی مانده و عمل آب بندی تا نوبت بعدی مصرف را برای مصرف کننده انجام خواهد داد. محصولاتی از قبیل برخی روغن های صنعتی و روان کننده ها (روغن موتور، واسکازین، روغت ترمز) برخی شوینده ها یا سفید کننده ها، برخی مواد شیمیایی، سموم و کودهای کشاورزی و برخی مواد غذایی و دارویی جزو این محصولات می باشند.

نوع مقوادار این محصول نیز دقیقا مانند نوع فومدار عمل می کند با این تفاوت که سیل القایی پلی اتیلن (PE) مقوادار برای محصولات جامد و غلیظ مناسب تر می باشد. با توجه به توضیحات ذکر شده نوع تک لایه اغلب برای محصولاتی که پس از باز شدن پلمپ نیاز به آب بندی نداشته و یا اینکه در یک نوبت مصرف می گردند مناسب تر می باشد. در صورت نیاز به دریافت قیمت و یا اطلاعات بیشتر می توانید با پرسنل فروش و فنی ما از طریق تلفن، ایمیل و یا واتسپ در تماس باشید.